teisipäev, 10. august 2010

Kust ja kuidas alustada?

Selleks, et multifilmi teha on vaja ideed! Ehk lugu, millest multifilm räägib.
Meie ideeks ehk looks on Laagri lasteia legend. Legend sellest, kuidas lasteaed tekkis. (Legendi on välja mõelnud ja kirja pannud õpetaja Sirje Salumets -suur aitähh talle selle eest :).
Legend sai valitud seepärast, et lasteaial on olemas oma laul ja näidend ning oma multifilm on veel midagi palju lahedamat ja täitsa oma asi. Asi, mille meie, lapsed ise teeme. Sellel on suur väärtus ja tähendus meie kõigi jaoks (meile lastele, meie õpetajatele, meie õpetajaabidele ja loomulikult meie vanematele). Lisaks legendi elustamine tegelaste näol on see maru põnev ettevõtmine ju kõigile.

Kui idee olemas, siis tuleb kaardistada tegevused. Kuna meil on tegemist legendiga, mis kirjutatud jutustavas vormis, siis õpetaja Merle kirjutas seda natukene ümber. Et me saaksime oma joonistatud tegelastele hääled anda.
Jah. Meie ise joonistame omale tegelased ja kohad kus nad elavad ja tegutsevad. Selleks pidi õpetaja välja mõtlema töövahendid. Milliste vahenditega me joonistame (kas pliitatsitega, vesivärvidega jne). See, millised joonistatud tegelased multifilmi pääsevad tuli meil oma joonistuste seast ise välja valida. Otsustasime, et me kõik joonistame ja keegi ei jää ilma uhkest kunstniku ametist.

Kui tegelased ja taustad valmis, siis tuleb mängu tehnika. Meie kasutasime loomulikult oma rühma arvutit ning kui meil seda poleks olnud, siis juhataja assistent Eli oleks kindlasti meile oma isiklikku sülearvutit laenanud :)
Õpetajad lähtusid tegevuste planeerimisel just sellest, mis meil rühmas ja lasteaias olemas on. Meil on rühmaarvuti, projektor, et saaksime kõike koos ja suurelt vaadata, videokaamera (Kairiti oma), diktofon (lasteaia oma) ning joonistamiseks vajalikud vahendid olid meil ka juba olemas. Seega. Midagi me ei laenanud, ega ostnud. Kõik oli tegelikult juba varem olemas. Ainult multifilmi veel ei olnud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar