pühapäev, 10. aprill 2011

VII etapp - monteerimine ja projekti lõpp

Monteerimise etapp oli meie multifilmi kõige viimane etapp ning selles osas oli rühmaõpetaja abi Kairit meile väga suurekst toeks ja abiks, sest tema on seda video kokku panemise värki enne ka teinud.
Meie joonistatud ja pildistatud tegelased said üheks jooksvaks multifilmiks kokku Movie Maker programmi abil ning õpetaja Merle demonstreeris ka meile, kuidas see kaadrite tõstmine ja paigutamine siis käib. Päris keeruline värk.
Koos vaatasime ära ka oma loodud multifilmi ja me olime ikka päris elevil ja õnnelikud. Elevil just seepärast, et see on meie oma multifilm, mille ise tegime ja õnnelikud, et multifilm ikkagi valmis sai ja me asja pooleli ei jätnud.
Õpetaja Merle küsis meie käest ka mõned küsimused, sest Elynal oli vaja kaardistada meie nüüdsed arusaamad (peale projekti lõppu) multifilmidest.
Kui me enne olime segaduses, kuidas need tegelased ikkagi elavad ja kas äkki ikkagi inimesed on kõigi tegelaste sees, siis nüüd teadsime, et joonistatud tegelaste sisse ei saa mitte ükski inimene minna ja ainult teatris või mujal, kus on kostüümid, vot nende sisse võivad inimesed pugeda.
See meedia loomise projekt õpetas meile ka seda, et tegelikult saab igast jutust teha multifilmi, vaja läheb tegelasi ja juttu. Ning ka seda, et joonistatud tegelased saavad teha kõike seda, mida meie ise välja mõtleme ja just seepärast ei olegi tegelaste sees inimesi vaid meie mõtted ja soovid.

Arvutasime ka kokku, et kogu projekt kestis meil 2010 septembrist - 2011 aprillini ning multifilmi pikkuseks tuli 8 minutit ja 33 sekundit. Meie arvame, et edaspidi võiksid meil olla lausa multifilmi nädalad või filmi kuud,  kus me siis pidevalt räägime ja arutleme ja teeme kõike meediaga seonduvat. Siis me näeme kohe tulemust ja meil tekivad seosed ja teema kinnistub paremini. 8 kuuga võib mõni asi juba meelest ära minna või üldse sassi.
Kasvatajate arvates tuleks kaasata meediakasvatuse protsessi ka meie vanemaid, et neil kõigil tekiks selgem arusaam, mis meie jaoks on jäänud segaseks ning mis valdkonda oleks vaja seletada.
Aga kogu projektis saate lugeda Elyna magistritööd, mis on peale kaitsmist kättesaadav siit.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar